06 Ağustos 2018

Gösterim: 1886

Hakkında

BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

1. ULUSLARARASI AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ KONFERANSI (BANU-ITSC’18 - 1st INTERNATIONAL CONFERENCE ON INTELLIGENT TRANSPORTATION SYSTEMS)

Değerli katılımcılar, sizleri 19-21 Nisan 2018  tarihleri arasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (www.bandirma.edu.tr) ev sahipliğinde düzenlenecek olan 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Konferansı’na  davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Akıllı Ulaşım Sistemleri disiplinler arası bir konu olduğu için, kongreye farklı disiplinlerde çalışan yurt içi ve yurt dışından akademisyenlerin katılımını bekliyoruz. Kongremizin amacı, farklı disiplinlerde çalışan akademisyenlerin nitelikli çalışmalarına ve araştırmalarına  en üst düzeyde katkı sağlamaktır. Konferansımızda seçilen konu başlıkları, dünyanın akıllı ulaşım sistemleri ve uygulamaları açısından geldiği noktayı ve Türkiye’nin  bu alanda yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlamak için önemli katkı sağlayacaktır. 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Konferansı’nın, milli otomobil  üretimi için protokol imzalandığı bu günlerde anlamlı bir farkındalık oluşturacağı inancındayız. Kabul edilen bildirilerin özetleri “Akıllı Ulaşım ve Güvenlik Sistemleri” dergisinde yayınlanacaktır.

Konu başlıkları; ITS Application Areas, ITS and Artificial Intelligence, ITS Communication Systems, Big Data and Cyber Security, Automatic Payment Systems, Fleet Management Systems, Traffic Management systems, Smart Cities, Autonomous and Intelligent Vehicles, Intelligent Energy Systems and ITS, Urban Transportation Systems, Smart Car Parks, Control Systems, Intelligent Tunnel, ITS Web and Mobile Applications, Emergency Management Systems, Integration Systems (Highway, Railway, Airline, Seaway Integration), 2023 ITS Action Plan, ITS and the Environment, Modelling and Simulations for ITS, ITS Practices in Turkey and in the World, ITS Economy, Rail Systems, ITS Electronic Systems, ITS for the Disabled, Mobility, Public Transport System,. Intelligent Navigation, Local governments, Related Other Works.

Değerli Katılımcılar;

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından “Akıllı Ulaşım Sistemleri ” üzerine ihtisas üniversitesi olarak seçildik.

Bu kapsamda 19-20-21 Nisan 2018 tarihlerinde üniversitemiz tarafından “1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Konferansı (BANU-ITSC’18 –1st International Conference on Intelligent Transportation Systems)” düzenlenecektir. Kamu ve özel sektörün değerli temsilcilerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası üniversitelerin değerli akademisyenlerinin de katılımıyla düzenlemeyi düşündüğümüz bu uluslararası konferansa katılımınızla onurlandırmanızı bekliyoruz. Sanal ortamdan sunumların da yapılacağı  Konferansla ilgili website: http://itsc.bandirma.edu.tr

 

BANU-ITSC’18 önemli tarihleri ise şöyledir:

Bildiri Özeti Gönderme  Başlangıç: 20.11.2017

Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 23.02.2018

Kabul Edilen Bildirilerin ilanı: 05.03.2018

Kongre Kayıt ve Ödeme Son Tarih: 06.03.2018

Kongre Programını İlanı: 13.04.2018

Kongre Başlangıç Tarihi: 19.04.2018

Kongre Bitiş Tarihi: 21.04.2018

 

Not 1: Özetler Türkçe ve İngilizce en az  250 en çok 400 kelime olup  3 anahtar kelime girilecektir.

İlginize teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Not 2: BANU-ITSC’18 kongremize http://submit.bandirma.edu.tr/itsc adresinden üye olabilir ve bildiri özetinizi yükleyebilirsiniz.

 

Konferans Düzenleme Kurulu adına Başkan

Prof. Dr. Mehmet TEKTAŞ