25 Temmuz 2021

Gösterim: 3161

Hakkında

BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

2. ULUSLARARASI AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ KONFERANSI (BANU-ITSC’21 – 2nd INTERNATIONAL CONFERENCE ON INTELLIGENT TRANSPORTATION SYSTEMS)

Değerli katılımcılar, sizleri 22-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (www.bandirma.edu.tr) ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Konferansı’na  davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Akıllı Ulaşım Sistemleri disiplinler arası bir konu olduğu için, kongreye farklı disiplinlerde çalışan yurt içi ve yurt dışından akademisyenlerin katılımını bekliyoruz. Kongremizin amacı, farklı disiplinlerde çalışan akademisyenlerin nitelikli çalışmalarına ve araştırmalarına  en üst düzeyde katkı sağlamaktır. Konferansımızda seçilen konu başlıkları, dünyanın akıllı ulaşım sistemleri ve uygulamaları açısından geldiği noktayı ve Türkiye’nin  bu alanda yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlamak için önemli katkı sağlayacaktır.

Konu başlıkları; ITS Application Areas, ITS and Artificial Intelligence, ITS Communication Systems, Big Data and Cyber Security, Automatic Payment Systems, Fleet Management Systems, Traffic Management systems, Smart Cities, Autonomous and Intelligent Vehicles, Intelligent Energy Systems and ITS, Urban Transportation Systems, Smart Car Parks, Control Systems, Intelligent Roads and Tunnels, ITS Web and Mobile Applications, Emergency Management Systems, Integration Systems (Highway, Railway, Airline, Seaway Integration), 2023 ITS Action Plan, ITS and the Environment, Modelling and Simulations for ITS, ITS Practices in Turkey and in the World, ITS Economy, Rail Systems, ITS Electronic Systems, ITS for the Disabled and Elderly, Mobility (Micro, Share, and Integrated), Public Transport System, Intelligent Navigation, Local governments and ITS, Data Analytics, Intelligent Intersections, Intelligent Pavement Applications on Transportation, Intelligent Parking Systems, Intelligent Warehouse Systems, Intelligent Logistics, V2X (Vehicle to X) Communication, Connected Vehicles, Cooperative ITS, ITS Architecture, Related Other Works.

Değerli Katılımcılar;

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından “Akıllı Ulaşım Sistemleri ” üzerine ihtisas üniversitesi olarak seçildik.

Bu kapsamda 22-24 Ekim 2021 tarihlerinde üniversitemiz tarafından “2. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Konferansı (BANU-ITSC’212nd International Conference on Intelligent Transportation Systems)” düzenlenecektir. Kamu ve özel sektörün değerli temsilcilerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası üniversitelerin değerli akademisyenlerinin de katılımıyla düzenlemeyi düşündüğümüz bu uluslararası konferansa katılımınızla onurlandırmanızı bekliyoruz. Sanal ortamdan sunumların da yapılacağı  

2. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Konferansı kapsamında seçilen makaleler "Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Uygulamaları Dergisi" ilgili sayısında hakem sürecinde değerlendirilerek yayınlanacaktır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

 

BANU-ITSC’21 önemli tarihleri ise şöyledir:

Bildiri Gönderme Bitiş Tarihi : 30.08.2021

Erken Kayıt Son Tarih: 15.08.2021

Kongre Kayıt ve Ödeme Son Tarih: 24.09.2021

Kongre Programını İlanı: 15.10.2021

Kongre Başlangıç Tarihi: 22.10.2021

Kongre Bitiş Tarihi: 24.10.2021

Tam Metin Bildiri Kitabı Yayın Tarihi: 24.11.2021

 

Not 1: Tam Metin Bildiriler Türkçe ve İngilizce en az 5 en çok 12 sayfa olup 3 anahtar kelime girilecektir.

İlginize teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Not 2: BANU-ITSC’21 kongremize https://cmt3.research.microsoft.com/BANUITSC2021 adresinden üye olabilir ve bildiri yükleyebilirsiniz.

 

Konferans Düzenleme Kurulu adına Başkan

Prof. Dr. Mehmet TEKTAŞ